Liga 1: FC Steaua 2-1 UTA Arad! Toni Petrea bifează a 3-a victorie consecutivă de la revenire

💥⚽️🏆O victorie grea împotriva unei echipe venită pe Arena Națională  „supermotivată”. Arădenii au bătut recordul în Liga 1 la numărul de călcări pe picior ale adversarilor într-un singur meci. Scorul a fost deschis de Florin Tănase dintr-un penalty dictat corect de arbitru după, ce în careu, Tavi Popescu a fost călcat pe picior și lovit … Continuarea Liga 1: FC Steaua 2-1 UTA Arad! Toni Petrea bifează a 3-a victorie consecutivă de la revenire

Video & Foto: CSU Craiova 2-3 FC Steaua

O nouă victorie la Craiova! by FCSB FCSB a obținut o nouă victorie superbă pe terenul celor de la Universitatea Craiova, scor 3-2, ajungând, astfel, la 19 victorii din 26 de partide oficiale disputate împotriva oltenilor. Deși Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 13, din lovitură de pedeapsă, roș-albaștrii au egalat trei minute mai … Continuarea Video & Foto: CSU Craiova 2-3 FC Steaua

Liga 1: CSU Craiova 2-3 FC Steaua! „Nu mor caii când vor câinii”

Cu Toni Petrea pe bancă, FC Steaua bifează a doua victorie consecutivă cu 3 goluri marcate împotriva unei echipe tari din Liga 1. Reghe a primit șah-mat, tactic și pe tabelă, de la fostul său secund. Vicecampioana bifează o serie de 10 partide în campionat fără înfrângere, cu 9 victorii și o remiză. Pe final, … Continuarea Liga 1: CSU Craiova 2-3 FC Steaua! „Nu mor caii când vor câinii”

Video & Foto: FC Steaua 3-1 FC Botoșani

Banca a făcut diferența! FCSB s-a impus cu 3-1 împotriva celor de la FC Botoșani, într-o partidă care părea, până în minutul 77, a reprezenta prima înfrângere pe teren propriu împotriva moldovenilor. La revenirea lui Anton Petrea pe bancă, roș-albaștrii s-au văzut conduși, după reușita lui Christopher Braun, din minutul 24. Fundașul dreapta al echipei … Continuarea Video & Foto: FC Steaua 3-1 FC Botoșani

Liga 1: FC Steaua 3-1 FC Botoșani! Welcome Toni Petrea!

💥🏆Toni Petrea debutează în noul sezon la FC Steaua cu o victorie la scor, obținută cu emoții pe final, după câteva ratări monumentale ale roș-albaștrilor, cu poarta goală. Printre „ratangii” din acest meci se numără Budescu, Ianis Stoica, Florin Tănase și Claudiu Keșerü. FC Botoșani a reușit să detoneze bomba în minutul 25, marcând din … Continuarea Liga 1: FC Steaua 3-1 FC Botoșani! Welcome Toni Petrea!

MM Stoica despre plecarea lui Edi Iordănescu

🎥💥MM Stoica, prima apariție televizată după plecarea lui Edi Iordănescu: „Atunci mi-am dat seama că ruptura e totală”. Invitat în emisiunea moderată de Dan Udrea la Telekom Sport, oficialul roș-albaștrilor a vorbit pe larg despre plecarea lui Edi Iordănescu. Managerul general a dezvăluit că: „Între Gigi Becali și Edi Iordănescu a fost o problemă de … Continuarea MM Stoica despre plecarea lui Edi Iordănescu

Edi Iordănescu a plecat de la FC Steaua

🆕️Edi Iordănescu a plecat de la FC Steaua! 💥Reacția lui Gigi Becali. Contactat de GSP, Gigi Becali a confirmat, în premieră, despărțirea de Edi Iordănescu, dezvăluind că aceasta nu a dorit să primească despăgubiri. „Ne-am înțeles. A zis că nu vrea nimic în plus. Doar munca lui. Am vrut să-i dau banii și pe luna … Continuarea Edi Iordănescu a plecat de la FC Steaua

Liga 1: FC Voluntari 0-0 FC Steaua! Egal pentru… CFR

💥⚽️🏆Un meci greu pentru că atacul a fost lipsit de aportul decisiv al magicianului Budescu, în prima repriză, și al golgheterului Keșerü în mitanul secund. Ambii „veterani” au avut o prestație ofensivă sub potențialul lor. Pe aceeași linie cu cei doi s-au înscris Tavi Popescu și Florin Tănase. Dacă centralul craiovean, George Găman, ar fi … Continuarea Liga 1: FC Voluntari 0-0 FC Steaua! Egal pentru… CFR

Liga 1: Farul 0-1 FC Steaua! Vicecampioana întrerupe invincibilitatea „regelui” la Ovidiu.

💥⚽️🏆FC Steaua a întrerupt hegemonia Farului pe teren propriu, la Ovidiu, bifând cea de a 8-a victorie în serie, din care 7 sunt obtinute în Liga 1. O partidă încheiată la limită, 0-1, printr-un autogol, pentru că steliștii s-au jucat cu marile ocazii prin Octavian Popescu, Florin Tănase, Iulian Cristea, Andrei Cordea și Andrei Șut. … Continuarea Liga 1: Farul 0-1 FC Steaua! Vicecampioana întrerupe invincibilitatea „regelui” la Ovidiu.

Video & Foto: FC Steaua 2-1 FC Argeș

Victorie importantă la revenire! by FCSB FCSB a obținut o victorie extrem de importantă în economia campionatului, 2-1 împotriva celor de la FC Argeș, care erau neînvinși de la finalul lunii august. După ce Martin Raynov a deschis scorul în minutul 62, după un corner, roș-albaștrii au replicat repede, prin proaspăt revenitul Octavian Popescu (67), … Continuarea Video & Foto: FC Steaua 2-1 FC Argeș

Liga 1: FC Steaua 2-1 FC Argeș. Victorie prețioasă!

Vicecampioana României învinge cu 2-1 pe FC Argeș, o echipă solidă și bine asezată în teren. A fost un meci dificil si din cauza marilor ratări  comise de roș-albaștri, în frunte cu Ianis Soica. În loc să aibă cu 2 sau 3-0 pe tabelă, Steaua s-a văzut condusă în minutul 62 dintr-un corner. Însă Edi … Continuarea Liga 1: FC Steaua 2-1 FC Argeș. Victorie prețioasă!

Comunicat FRF: Partida FC Voluntari – FCSB din Cupa României nu se va disputa joi

Comunicat FRF, 25/10/2021 „Federația Română de Fotbal anunță că partida FC Voluntari – FCSB din optimile de finală ale Cupei României nu se va desfășura. Meciul, programat initițial miercuri, 27 octombrie, nu va mai avea loc, după ce clubul oaspete a înștiințat Departamentul de Competiții al Federației Române de Fotbal că se află în imposibilitatea … Continuarea Comunicat FRF: Partida FC Voluntari – FCSB din Cupa României nu se va disputa joi

FC Steaua a solicitat amânarea meciul cu Farul

💥🆕️FC Steaua a cerut amânarea meciului cu FC Farul, programat inițial pentru duminică, 24 octombrie, ora 20:30, pe arena din Ovidiu. La antrenamentul de astăzi, vicecampioana a avut la dispoziție doar 10 fotbaliști. 📕Regulamentul prevede ca meciurile să se dispute atât timp cât echipele au la dispoziție minimum 13 jucători apți de joc, dintre care … Continuarea FC Steaua a solicitat amânarea meciul cu Farul

Reacția lui Gigi Becali la Realitatea sportivă

După avalanșa de săgeți otrăvite lansate cu ură din unele studiouri împotriva Stelei din Liga 1, patronul și managerul general au ieșit la contraatac! 💥🎥Reacția (integrală) a lui Gigi Becali la Realitatea sportivă, după meciul FC Steaua 3-0 CS Mioveni ⚠️S-a făcut mare tam-tam în presă pe unele declarații legate de Edi Iordănescu. Unele părți … Continuarea Reacția lui Gigi Becali la Realitatea sportivă

Liga 1: FC Steaua 3-0 CS Mioveni cu două rezerve valide

💥FC Steaua a învins-o pe CS Mioveni cu scorul de 3-0, la Buzău, în regim de avarie și pe un gazon afectat de ploaie. Din cauza accidentărilor şi a cazurilor de COVID-19 în lot, vicecampioana a avut doar doi jucători eligibili pe banca de rezerve, pe Ştefan Târnovanu şi Alexandru Musi. La meci au fost prezenți … Continuarea Liga 1: FC Steaua 3-0 CS Mioveni cu două rezerve valide

Steaua București | Trup și suflet pentru culori!