Amical Steaua (FCSB) vs Shanghai Shenhua 2-2

Steaua (FCSB) a obținut doar o remiză, scor 2-2, împotriva chinezilor de la Shanghai Shenhua, echipă pe care au condus-o cu 2-0. Golurile roș-albaștrilor au fost reușite de Tănase (în minutul 8, din pasa lui Rusescu) și Zhang Lu (autogol în minutul 49), în timp ce pentru chinezi au punctat Oscar Romero (72) și același … Continue reading Amical Steaua (FCSB) vs Shanghai Shenhua 2-2

Amical Steaua (FCSB) vs FC Luzen 0-0

Steaua (FCSB) a remizat, scor 0-0, în prima partidă amicală din 2019, împotriva elvețienilor de la FC Luzern. Mihai Teja a folosit, la primul său joc pe banca roș-albaștrilor, noile achiziții ale iernii, Florentin Matei și Adrian Stoian, fiecare dintre aceștia evoluând câte o repriză. Echipa de start a fost următoarea: Bălgrădean – Benzar, Planic … Continue reading Amical Steaua (FCSB) vs FC Luzen 0-0

Roș-albaștrii la Marbella, Spania

Roș-albaștrii au ajuns joi seara în Spania, acolo unde se vor pregăti timp de două săptămâni. Elevii lui Mihai Teja s-au cazat la Hotelul Melia Marbella Banus, iar vineri dimineață vor efectua primul antrenament la Marbella. Steliștii au început pregătirea de iarnă sub comanda lui Mihai Teja. În acest videoclip puteți vedea imagini de la … Continue reading Roș-albaștrii la Marbella, Spania

Gigi Becali a cumpărat Dinamo, ca să aibă și echipă de femei și să scape de gura UEFA

Gigi Becali a cedat! Deși spunea că mai degrabă se lasă de fotbal decât să-și facă echipă de fotbal feminin, patronul FCSB a anunțat azi că a cumpărat Dinamo. ”Gata, am încheiat subiectul”, a anunțat Becali. ”Am cumpărat femeile de la Dinamo, poate să decidă UEFA ce vrea, că mie nu mai au ce să-mi … Continue reading Gigi Becali a cumpărat Dinamo, ca să aibă și echipă de femei și să scape de gura UEFA

Liga 1: FC Botoșani vs FC Steaua 1-3. Trei puncte mari și grele

FC Steaua s-a impus, scor 3-1, în deplasarea grea de la Botoșani, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1. Astfel Steaua (FCSB) egalează CFR-ul în vârful ierarhiei, însă clujenii nu au evoluat încă în această etapă (joacă azi cu FC Viitorul la Ovidiu). Steaua a dominat prima repriză, ratând exasperant de multe oportunități … Continue reading Liga 1: FC Botoșani vs FC Steaua 1-3. Trei puncte mari și grele

Liga 1: Sepsi OSK vs FC Steaua 4-2. Înfrângere binemeritată!

FC Steaua a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-2 (2-0), de echipa Sepsi OSK pe ”patinoarul” Municipal din Sfântu Gheorghe. dar rămâne pe locul secund, la cinci puncte în urma CFR-ului, în timp ce Sepsi urcă pe poziția a cincea.  Pentru Sepsi au marcat Vaşvari ’32, Ştefan ’36, Tandia ’53 (penalti) şi Mensah … Continue reading Liga 1: Sepsi OSK vs FC Steaua 4-2. Înfrângere binemeritată!

Steliștii la Gala Fotbalului Românesc 2018

Gala Fotbalului Romanesc, organizata de AFAN, si-a desemnat luni castigatorii din 2018. A fost cea de-a 20-a ediție a evenimentului, unul care oferă și în acest an suficiente motive pentru împătimiții acestui sport. Astfel, pornită la drum încă din 1999, Gala Fotbalului i-a onorat, în timp, pe cei mai importanţi reprezentanţi ai fotbalului românesc. Ca … Continue reading Steliștii la Gala Fotbalului Românesc 2018

Liga 1: FC Steaua vs Gaz Metan Mediaș 2-1. Man & Tănase lovesc din nou

Revenirea la Piteşti a fost de bun augur pentru FC Steaua care a învins-o pe Gaz Metan cu 2-1 în penultimul meci al etapei a 17-a. Roş-albaştrii sunt din nou la două puncte în spatele liderului CFR Cluj. Au marcat Dennis Man ’41 şi Florin Tănase ’53 (penalti) pentru Steaua şi Carlos Fortes ’63 pentru … Continue reading Liga 1: FC Steaua vs Gaz Metan Mediaș 2-1. Man & Tănase lovesc din nou

Liga 1: CSM Poli Iași – FC Steaua 1-2. Dennis, one Man show la Iași

Steaua a obținut o victorie importantă la Iași, acolo unde pierduse precedentele două partide cu același scor, 0-1. Și acum moldovenii au avut 1-0, numai că de data aceasta elevii lui Nicolae Dică au avut forța de a învinge și a reveni pe locul 2 la 2 puncte de fotoliul de lider. După super-golul marcat … Continue reading Liga 1: CSM Poli Iași – FC Steaua 1-2. Dennis, one Man show la Iași

Liga 1: Dinamo vs FC Steaua 1-1. Egal pe un strat de cartofi

Steaua a obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in Derby-ul cu Dinamo, disputat cu rivalii ros-albastrilor in calitate de gazde. Dinamo a deschis scorul in minutul 39 prin Diogo Salomao, in urma unei lovituri de pedeapsa obținute de Daniel Popa, la capătul unei faze in care Moruțan le-a făcut cadou mingea celor de … Continue reading Liga 1: Dinamo vs FC Steaua 1-1. Egal pe un strat de cartofi

Liga 1: FC Steaua vs Astra 1-0. Fără lot, fără gazon, visăm titlul din trombon

VIDEO. Thriller Steaua vs Astra  Steaua a învins greu, duminică seară, pe Ogorul Național, cu scorul de 1-0, Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii 1. Echipele au fost întâmpinate de vreo 2.000 de fani pe Arena Naţională, un stadion superb cu un gazon aproape execrabil. Cupa Centenarului a lăsat urme … Continue reading Liga 1: FC Steaua vs Astra 1-0. Fără lot, fără gazon, visăm titlul din trombon